top of page

Fotokurzy

Vážení kolegové, 
rád bych pozval všechny fotografické nadšence, amatérské i zkušenější fotografy, realitní makléře či úplné začátečníky na sérii workshopů, ve kterých vám zprostředkuji mé dloholeté zkušenosti. Chcete-li vytvářet zajímavé a kvalitní fotografie, je důležité mít fotoaparát plně pod kontrolou. Pokud se nechcete trápit a postupovat stylem pokus omyl, tak je pro vás připraven kurz pro začátečníky a lehce pokročilé. Odhalím vám fotografické vychytávky a triky, které jsem načerpal za 25 let v profi kariéře. Mojí doménou je studiová fotografie. Pro ty, kteří se věnují této disciplíně jsem připravil kurzy zaměřený na ateliérové svícení.
Na kontě mám mnoho reklamních zakázek či fotografií pro časopisy i volné tvorby, které můžete zhlédnout zde.
Moje začátky sahají až do analogové éry, kdy se fotograf musel spolehnout pouze na své zkušenosti a měl vše pod kontrolou. Digitální technologie umožnila editaci fotografií a nápravu chyb, kterých se fotograf dopouští při focení. Odstraňování chyb může být časově náročné a je mnohem efektivnější jim předejít, než je následně složitě editovat a opravovat špatnou expozici, barevnost či světlo!
Důležitou vlastností fotografa je vnímat světlo. To je jedna ze základních dovedností a její zvládnutí může být pro každého jinak složitá i časově náročná záležitost. Někdo má přirozený cit pro světlo a jinému může trvat i roky než dosáhne uspokojivých výsledků. Výsledek vždy ovlivňuje znalost postupů a je důležité pochopit principy, které vám umožní scénu nasvítit bez zbytečného tápání a hledání. Světlo může být společně se stylizací vlastním nezaměnitelným rukopisem a může vaši práci zviditelnit tak, aby nezapadla v záplavě mnoha tvůrců. Na řadě příkladů a schémat se naučíte světlo vidět a ovládat ! Ukážeme jak světlo modelovat, směrovat a měnit jeho charakteristiku s příslušenstvím od deštníku až po parareflektory. Od základního svícení jedním světlem až po světelnou konstrukci s 6-8 světelnými zdroji. Rozebereme téma problematiky ateliéru/prostoru a jak prostor ovlivňuje výsledné světlo. Provedeme teoretický rozbor fotografií s následnou praktickou ukázkou svícení přímo na modelce. Povídat si budeme o kompletní přípravě realizace vlastního projektu nebo komerční fotografie, kde je důležité mít tým sestavený tak, aby výsledek odpovídal vaší představě nebo zadání klienta. Probereme jak komunikovat s modelkou či fotografovanou osobou a vysvětlíme si, jak je důležité být v celém procesu hlavní součástí, mít jasnou představu o realizaci a výsledné podobě fotografie. Čas bude také na celkovou problematiku kolem komerční fotografie a zprostředkuji zkušenosti s klienty či časopisy. 

Začínáme fotografovat

FOTO7485.jpg

Fotografujeme architekturu

woman01.jpg

Základy portrétní

fotografie

FOTO9807b.jpg

Glamour

Akt 

Nevybrali jste si z nabídky skupinových kurzů a oceníte osobní přístup? V případě individuálního kurzu se spojíme a probereme Vaše dosavadní zkušenosti, které máte s focením a následně nastavíme kurz přesně podle Vaší představy. 

začíname fotgrafvat

Začínáme fotografovat:

Pro: úplné začátečníky 

Máte sen proniknou do tajů profesionálních fotografů a naučit se fotografovat portréty, krajinu nebo architekturu? Nevíte si rady s nastavením digitálního fotoaparátu? Jaký objektiv či příslušenství si pořídit? Základní kurz zaměřený na ovládání fotoaparátu a vysvětlení fotografických pravidel. Probereme kompozici snímku. Jakou clonu zvolit, zda fotografovat do raw či jepg a mnoho dalšího tak, aby jste mohli svobodně a kreativně tvořit s perfektním výsledkem.

 • Ovládání fotoaparátu

 • Expoziční trojúhelník 

 • Správná expozice a vyvážení bílé 

 • Základní pravidla kompozice

 • Práce se clonou a časem

 • Jak fotografovat portréty, momentky, sport či krajinu

 • Tajemství dlouhé expozice v přírodě

 • Jak vytvořit působivé noční snímky

Max. počet osob: 8 I Délka trvání 8h I Cena : 2 990,- Kč I Kde : České Budějovice, Praha    

Termíny: 10.2. I 5.10. 2024 

Co sebou: Fotoaparát s nabitou baterií, objektiv(y)

Fotografujeme architekturu:

Pro: realitní makléře

Tento kurz je primárně určen realitním makléřům tak, aby byli schopni kvalitně  pořizovat snímky interiérů a exteriérů pro úspěšný prodej nemovitostí. Z osobní zkušenosti vím, jak zaujme v inzerci kvalitně a atraktivně vyfotografovaná nemovitost. Tmavé a neostré fotografie se špatnou kompozicí nebo perspektivou zákazníka nepřilákají! Obsahem tohoto kurzu budou základy ovládání fotoaparátu, vnímání světla, kompozice, expoziční trojúhelník, správné ostření atd. Zvláštní prostor bude věnován vyvolání fotografií za pomocí editoru Capture one 23, AdobeLightroom a následná editace v Adobe Photoshop. Je nutná alespoň základní znalost programu Adobe Lightroom a Photoshop - pouze základní orientace v jeho prostředí. 

 • Ovládání fotoaparátu

 • Expoziční trojúhelník 

 • Základní pravidla kompozice

 • Správná expozice  a vyvážení bílé

 • Přestávka  / oběd 

 • Vyvolání raw souborů a jejich editace /Adobe Lightroom, Camera Raw / ukázka zpracování fotografií v Capture One 

 • Základní úpravy v Phtoshopu (barevné korekce, základní retuš, selektivní úpravy)

Max. počet osob: 8 I Délka trvání 8h I Cena : 5 990,- Kč I Kde : České Budějovice, Praha    

Termíny: 

Co sebou: fotoaparát s nabitou baterií+objektiv(y)

Základy portrétní fotografie

Pro: všechny, kteří chtějí začít s portrétní fotografií v ateliéru.

V tomto workshopu se zaměříme na vnímání světla a základy práce se záblesky. Ukážeme si základní světelná schémata. Probereme mnoho užitečné teorie společně s názornými postupy jak světlo modelovat pro zdůraznění či potlačení různých nálad, věku nebo charakteru portrétovaného. 

Věnovat se budeme také portrétnímu pózování, jaký zvolit make-up, výběr pozadí a styling. Vše si budeme názorně ukazovat a budete mít vždy prostor si předvedené světlo vyfotografovat na modelce.  

 

 • Nastavení fotoaparátu ve studiu

 • Nastavení expozice (práce s expozimetrem)

 • Jaký Make-up a styling (oblečení)​

 • Přestávka  / oběd

 • Světelné set-upy + focení s modelkou

 • Kompozice / pózování 

 • Jak používat odrazné desky, difuzor, negry a butterfly  

Max. počet osob: 8 I Délka trvání 8h-10h I Cena : 4 490,- Kč I Kde : Praha

Termíny:  11.2.  I 6.10. 2024

Co sebou: fotoaparát+objektiv(y) cca 35-135mm

Fine art nudes

Pro : pokročilé

Fine art nudes, fashion nude nebo glamour. Můžeme tento fotografický styl nazývat různě ale je jasné, že v tomto workshopu se budeme věnovat ženskému tělu. A to nejen ve vztahu jeho vnější krásy, ale také objevení vnitřního charisma a osobnosti. Zde je světlo včetně celkové stylizace hlavní náplní tohoto workshopu. Jaký zvolit make up, styling anebo backgroud tak, aby fotka měla ten správný feeling. Barevně či černobíle? Měkké či tvrdé světlo? Široký či dlouhý objektiv? Probereme všechny aspekty a problematiku na praktických ukázkách tak jak je aplikuji sám při tvorbě. Kurz je pouze pro 4 fotografy či fotografky! Budete mít možnost fotit jen vy. Žádné hromadné focení !  Odnesete si vlastní originální snímky.

 • Výběr modelky

 • Jaký Make-up a styling (oblečení)

 • jak s modelkami komunikovat 

 • jak je napózovat

 • Světelná schémata / teorie

 • Přestávka  / oběd 

 • Světelná schémata + jak používat odrazné desky, negry a butterfly / praktické ukázky

 • Tvorba vlastních fotek s mojí asistencí 

Max. počet osob: 8  I Délka trvání 8-10h  I Cena : 5 990,- Kč  I Kde : Praha

Termíny: 9.3.  I 18.5. I 12.10. I 9.11.2024

Co sebou: fotoaparát+objektiv(y) cca 35-90mm

fotografujeme architekturu
základy prtrétní fotgrafie
fotokurzy akty
bottom of page